Šest učencev devetega razreda se nas je udeležilo prve mobilnosti učencev v sklopu projekta Erazmus+. V nedeljo, 20. novembra, smo se odpravili v Turčijo, natančneje v Mersin, na jug države. Tam so nas toplo sprejele učiteljice in družine, pri katerih smo en teden bivali. V ponedeljek, sredo in petek smo bili v šoli, kjer smo spoznavali turški šolski sistem, ki se nam je zdel precej drugačen od slovenskega in tudi dokaj zanimiv. V torek smo se odpravili na celodneven izlet v Kapadokijo, kjer smo opazovali zelo zanimive kamnine, vasice, zlatarno in odšli v restavracijo v votlini. Ogledali smo si tudi plažo izven Mersina in se z ladjico peljali okoli gradu na otoku. Četrti dan smo odšli v bližnje mesto Tarsus, kjer smo si ogledali mošejo in slapove, obiskali pa smo tudi slaščičarno, kjer smo lahko kupili nekaj tradicionalnih turških slaščic. Nekaj popoldnevov smo bili prosti, tako da smo se odpravili na bazar in v nakupovalne centre. Vsi smo bili zelo navdušeni nad turško hrano in kulturo, ki se precej razlikujeta od naše. V soboto, 26. 11., se je naše popotovanje končalo. To je bila za vse nepozabna izkušnja, ki bi jo z veseljem še kdaj ponovili.