Spoštovani,

vsak dan se srečujemo z vestmi in fotografijami uničenja, s katerimi se sooča Ukrajina in njeno prebivalstvo. Nemo in zaprepadeno opazujemo trume nemočnih beguncev, ki z imetjem, spravljenim v enem nahrbtniku, bežijo iz svoje domovine, da bi ohranili sebe in svoje bližnje pri življenju.

Verjamemo, da ste klic po pomoči, ki veje iz teh prizorov, začutili tudi vi in vaši otroci, zato vas tudi mi kot vzgojno-izobraževalna organizacija vabimo k humanitarni akciji »Otroci za otoke«, s katero želimo, da bi potrebo po pomoči bližnjemu v stisku ponotranjili tudi naši otroci.

Humanitarna akcija »Otroci za otroke« bo potekala od 14. 3. 2022 do 18. 3. 2022, zbirali pa bomo higienske pripomočke, konzervirano hrano, odeje ter šolske potrebščine, ki jih lahko otroci prinesejo v šolo ali v vrtec.

Pomagajmo ljudem v stiski, bodimo humanitarni, pokažimo, da nam je mar.

Za vso pomoč se vam iskreno zahvaljujemo.

Kolektiv VIZ OŠ Rogatec