Projekt Evropska vas, v okviru katerega vrtci in šole Savinjske regije spoznavajo države Evrope, se je zaključil s prireditvijo v celjskem mestnem jedru 8. maja 2019. Namen projekta je bolje spoznati pridružene članice Evropske unije, se seznaniti z njihovo kulturo, kulinariko, običaji, navadami, glasbo, nošo, posebnostmi, spoznati njihove zastave, grbe in proučevati njihov način življenja. Ob vsem tem pa krepiti zavedanje lastne kulture, državne identitete in razvijati čutnost ter razumevanje do drugačnosti. Na sklepni prireditvi je sodelovalo 34 šolskih ustanov, ki so s stojnicami in na odru s pesmijo, plesom, glasbo in dobro voljo v Celje prinesli kanček Evrope. Letos smo predstavljali državo Hrvaško. Na stojnici smo razstavili vse naše izdelke, na glavnem odru pa so našo šolo predstavili učenci petega razreda, ki so zaplesali tradicionalni hrvaški ples.

Osrednja prireditev v Celju – predstavitev VIZ OŠ Rogatec:

Nastop folklorne skupine – hrvaški ples: