Nacionalno preverjanje znanja

Nacionalno preverjanje znanja se izvaja ob koncu II. in III. vzgojno-izobraževalnega obdobja. Učenci 6. razreda imajo preverjanje iz matematike, slovenščine in angleščine, učenci 9. razreda pa iz slovenščine, matematike in iz določenega tretjega predmeta.

.

Preizkusi po II. in III. vzgojno-izobraževalnem obdobju so obvezni. Njihov namen je povratna informacija učiteljem, učencem in staršem o doseganju učnih ciljev.

Informacije za starše in učence NPZ 23/24

Učenci 6. in 9. razredov bodo v tednu po prvomajskih počitnicah pisali Nacionalno preverjanje znanja.

V četrtek, 4. 5. 2023, bodo pisali Nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine. Pisali bodo prvi dve šolski uri (60 minut), potrebovali pa bodo moder ali črn kemični svinčnik ali nalivno pero.

V ponedeljek, 8. 5. 2023, bodo pisali Nacionalno preverjanje znanja iz matematike. Pisali bodo prvi dve šolski uri (60 minut). Potrebovali bodo moder ali črn kemični svinčnik ali nalivno pero, svinčnik, radirko, šilček, ravnilo, geotrikotnik in šestilo.

V sredo, 10. 5. 2023, bodo učenci 6. razreda pisali Nacionalno preverjanje znanja iz angleščine, učenci 9. razreda pa iz glasbene umetnosti. Pisali bodo prvi dve šolski uri (60 minut). Učenci 6. razreda bodo potrebovali moder ali črn kemični svinčnik ali nalivno pero, učenci 9. razreda pa moder ali črn kemični svinčnik ali nalivno pero, svinčnik, šilček in radirko.

Vsem učencem želimo veliko uspeha pri reševanju.