Kot že pretekla leta tudi letos sodelujemo v projektu Krokus, katerega namen je dvigniti ozaveščenost o nevarnostih rasizma in nestrpnosti. Na ta način se tudi na naši šoli spomnimo grozot, ki so se zgodile v preteklosti, in se ne smejo več ponoviti. Skupina učencev je že v oktobru posadila čebulice rumenih žafranov, le-te spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavine.

Mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta smo na šoli obeležili z ogledom filma Lea in Darija, ki je spodbudil razpravo o različnosti, strpnosti in človekovih pravicah.

Mnenja učencev:

Bil je zanimiv in poučen film. Ne razumem, zakaj so bili tako zelo zlobni do Judov. (Gabrijel, 9. r.)

V filmu me je pretresla krutost vojne do Judov, nedolžnih ljudi in njihova usoda. (Ana, 9. r.)

Film je zelo dober vpogled v preteklost, saj nam prikazuje, v kakšnem strahu so živeli ljudje zaradi njihove drugačne vere in zakaj vse so bili prikrajšani. (Evita, 9. r.)

Film mi je bil zanimiv, saj sem videla življenje ljudi v tistem času in med vojno. Lea se mi je na koncu filma smilila, saj ne glede na to, kako nadarjena je bila, je ob dejstvu, da je Judinja, morala prenehati plesati in tako slediti svojim sanjam. (Daša, 9. r.)