V torek, 29. 3.  2022, smo se učenci 5. a in 5. b razreda preizkusili v spretnostni vožnji s kolesom. Odpravili smo se na PŠ Donačka Gora, kjer smo postavili poligon. Za preverjanje spretnosti vožnje in obvladovanje samega kolesa smo pripravili spretnostni poligon z različnimi ovirami. Ovire predstavljajo posamezne okoliščine vožnje kolesa v prometu, s katerimi se lahko sreča kolesar v dejanskem prometu, kot so naprimer vožnja čez robnik, vožnja skozi ožino, nakazovanje smeri, izogibanje oviram na cesti, zavijanje, zaviranje, pesek na cesti, držanje ravnotežja na kolesu itd. Otroci, ki so dobro obvladali kolo, so lahko izpeljali posamezne ovire brez večjih napak. Tisti, ki pa kolesa še ne obvladajo tako dobro, se bodo morali večkrat usesti na kolo in se preizkusiti v spretnostni vožnji na dvorišču ali na bližnjem igrišču. Uspešna izpeljava spretnostnega poligona je predpogoj, da otroka spustimo na cesto v dejanski promet.