obveščam vas, da je Vlada RS danes (četrtek, 28. 1. 2021) sprejela spremenjen Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. S spremenjenim odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v vrtcih in osnovnih šolah, razen za otroke in učence od 1. do vključno 3. razreda med drugimi tudi v naši, tj. Savinjski regiji.

Pouk bo za učence od 1. do vključno 3. razreda v ponedeljek, 1. 2. 2021, potekal na daljavo, od torka, 2. 2. 2021, do petka, 5. 2. 2021, pa bo pouk potekal v prostorih šole.

Za učence od 4. do 9. razreda bo v celotnem naslednjem tednu izobraževanje še naprej potekalo na daljavo.

Odlok Vlade RS določa tudi izvedbo nujnega varstva za učence v prvem triletju, in sicer za tiste učence, katerih oba starša (ali eden od staršev, ki je samohranilec) sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi  (Uradni list RS, št.75/17) – v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski in Policiji. Upravičenost do uveljavljanja nujnega varstva morajo starši dokazati s potrdilom delodajalca, ki ga najkasneje v ponedeljek, 1. 2. 2021, prinesejo v šolo.

Nujno varstvo bodo na šoli izvajali strokovni delavci, ki niso razredniki in tisti strokovni delavci, ki ta dan ne izvajajo izobraževanja na daljavo s svojim oddelkom. Vljudno prosim, da zaradi organizacije in logistike dela o potrebi po nujnem varstvu čim prej obvestite razredničarke. Brez potrdila delodajalca nujnega varstva ne moremo izvajati.

Vrtec v naslednjem tednu – od ponedeljka, 1. 2. 2021, do petka, 5. 2. 2021 – deluje v polnem obsegu.

V ponedeljek, 1. 2. 2021, bomo za vse zaposlene, ki bodo v tem tednu delali v prostorih vzgojno-izobraževalnega zavoda, izvedli testiranje na okužbo SARS-CoV-2.

Lep pozdrav in vse dobro želim.