ponovno vas obveščam, da bo tudi v naslednjem tednu, od 7. 12. 2020 dalje, ostalo v veljavi izobraževanje na daljavo za vse oddelke osnovne šole. Ukrepi na področju vzgoje in izobraževanja se bodo sproščali po fazah. Doseganje kriterijev za sproščanje ukrepov se bo spremljalo na dnevni ravni in ko bodo kriteriji doseženi, bodo ukrepi posamezne faze stopili v veljavo drugi naslednji dan po ugotovitvi. Postopno odpiranje v vzgoji in izobraževanje se začne, ko bomo na nivoju države dosegli oranžno fazo.

Posamezne faze umirjanja so prikazane na sliki.

Prav tako ostaja od 7. 12. 2020 enako pravilo za vrtce, ki še naprej delujejo v zmanjšanem obsegu. Ti zagotavljajo nujno varstvo za otroke, katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način, če tako odloči župan Občine, na območju, katere vrtec izvaja dejavnost.

V upanju, da čim prej dosežemo oranžno fazo, vas lepo pozdravljam.

Ostanite zdravi.