Zlato državno priznanje iz angleščine Lei Artič

Lea Artič, učenka 6. razreda OŠ Rogatec, je na državnem tekmovanju iz angleščine osvojila zlato priznanje.

Tekmovanja iz angleščine potekajo že vrsto let za učence od 7. – 9. razreda, letos so se ga prvič lahko udeležili tudi učenci 6. razredov. Organizirano je bilo dvostopenjsko, na šolski in državni ravni. Lea je na šolskem tekmovanju dosegla prvo mesto, za kar je prejela bronasto priznanje in uvrstitev na državno tekmovanje. Tekmovalcev na državni ravni je bilo 465, Lea pa se je izvrstno odrezala in osvojila najvišje, zlato priznanje.

Naloge na šolski ravni so bile vsebinsko vezane na temo Animals – our friends and our teacher, tema na državni ravni pa je bila Animals of Australia and New Zealand – the cute, the dangerous and the strange. Njena mentorica je profesorica angleščine Janja Milošič, ki ji je pomagala pri pripravah na tekmovanje.