Kot vsako leto tudi letos v okviru projekta Evropska vas spoznavamo države Evrope. Tokrat smo 3. tehniški dan namenili spoznavanju Francije. Države, ki jo poznamo po številnih znamenitostih – okusnih francoskih rogljičkih in makronih, dišeči sivki in parfumih, čudovitih zgradbah (Eifflov stolp in cerkvi Notre-Dame), športni navdušenci uživajo ob vsakoletni kolesarski dirki Tour de France, ljubitelji umetnosti pa ob delih slavnih slikarjev. Tu so še avtomobili, pa moda in še bi lahko naštevali. Učenci so s pomočjo filmčkov najprej spoznali Francijo in njene značilnosti, potem pa so dali domišljiji prosto pot in nastali so čudoviti izdelki, ki so razstavljeni v šolski jedilnici. Tehniški dan smo zaključili s šolskim radiom, kjer so se razredi pomerili v kvizu, kako dobro poznajo Francijo.