Že poznate Lahkonočnice? Učenci od prvega do vključno četrtega razreda so v sklopu tedenskega bralnega izziva te sodobne zvočne pravljice za otroke spoznali pretekli teden, ko so poslušali krasno pravljico iz zbirke Lahko noč otroci! In dobro jutro, čustva! Pravljico Tihomir iz Strahomira avtorice Ide Mlakar Črnič pripoveduje deda Janez (Janez Hočevar – Rifle).

Lahkonočnice vsebujejo zabavne in iskrene prigode junakov izpod peresa sodobnih slovenskih pravljičarjev kot so Boštjan Gorenc – Pižama, Žiga X Gombač, Nataša Konc Lorenzutti, Damjana Kenda Hussu, Bina Štampe Žmavc in mnogi drugi, rišejo pa jih mladi ilustratorji.

Tudi ta teden so učenci po branju oziroma poslušanju ustvarjali. Najmlajši so razmišljali o tem, kdo sploh je junak in kdo je njihov junak. Starejši o prijateljih in najbolj tesnih prijateljstvih, o živalih v pravljici in zanimivih besedah, ki jih najdemo v pravljici, na primer tih+o+mir, strah+o+mir, ljud+o+vit. Mislite, da so tudi sami našli kakšno zanimivo zloženko?

Petošolci so pretekli teden prebirali Ding Dong zgodbe_deklica slovenske avtorice Jane Bauer.

Kliknite na fotogalerijo, kjer objavljamo nekaj krasnih izdelkov.