Rogatec, 2.11.2021

obveščam vas, da je Vlada Republike Slovenije na dopisni seji 28.10.2021 sprejela nov Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARA-CoV-2, ki je objavljen tudi v Uradnem listu RS, št. 171/2021.

Odlok, ki se nanaša na naše učence je spremenjen v delu, da je prostovoljno izvajanje testiranja s testi HAG za samotestiranje namenjeno za vse učence, od 1. do 9. razreda.

Učenci izvedejo testiranje v domačem okolju dvakrat tedensko, in sicer v ponedeljek in sredo zjutraj, preden gredo v šolo. Testiranja s testi HAG za samotestiranje v domačem okolju izvedejo učenci tudi za udeležbo v športnih programin, športno rekreacijskih dejavnostih in obšolskih dejavnostih.

Učenci so po spremenjenem odloku upravičeni do 10 testov HAG za samotestiranje na mesec, ki jih dvignejo v lekarnah  s svojo kartico zdravstvenega zavarovanja.

V nadaljevanju vam posredujem tudi Protokol samotestiranja učencev, ki smo ga dobili iz Ministrstva za zdravje.

Lepo vas pozdravljam in ostanite zdravi.

PROTOKOL učenci samotestiranje.