Ministrstvo za šolstvo nam je ponovno postreglo z določilom, ki bo marsikoga izmed vas spravilo v slabo voljo.

Po dveh tednih obveznega nošenja mask v skupnih prostorih šole ter v primerih, ko ni mogoče zagotoviti homogenih skupin znotraj mehurčka, je od 8. 3. 2021 nošenje mask obvezno za učence od 6. do 9. razreda ves čas pouka – tudi v primerih, ko so učenci v homogenih skupinah, pri urah športa in na zunanjih površinah šole. Prav tako priporočajo, da učenci od 1. do 5. razreda za svojo varnost in zaščito vseskozi uporabljajo zaščitno opremo.

Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti ter za učence od 1. do 5. razreda osnovne šole izključno, ko so v matičnem oddelku. Zaščitna maska ni obvezna za vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljic pri opravljanju neposrednega dela z otroki, obvezna pa je za vse učiteljice/učitelje v osnovnih šolah.

Učenci lahko uporabljajo tako kirurške kot tudi pralne maske. Za maske poskrbite starši.

Lepo vas pozdravljam.